MOTTO TYGODNIA 
Optimum medicamentum quies est.
"Najlepszym lekarstwem jest spokój."
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

1a

W tym roku szkolnym do rozgrywek siatkówki zgłosiło się 16 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po wyjściu z grupy awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami w Rzeszowie. Po zaciętej walce Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

W skład drużyny weszły: kapitan – Nina Wojnar (kl. 3a), Zatońska Olga (3f), Zatorska Gabriela (3e), Zatorska Julia (3e), Kosiorowska Klaudia (2f), Krawiec Anna (1d), Kremer Aleksandra (1d), Słonina Julia (2c), Kwiatkowska Kinga (1c), Bieleń Zuzanna (2a).

Opiekun B. Adamonis-Więzik

Czytaj więcej: LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

W środę 31 października 2018 r. drużyna w składzie N. Stawarz, K. Dolecka, K. Tama, K. Lisowska z klasy 2 e oraz J. Kwiecińska z kl. 2 d zajęły 1. miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”. Podczas gry wykazały się dużą wiedzą dotyczącą dziejów Rzeszowa w historycznych momentach dla naszego miasta – odzyskania przez Rzeszów niepodległości w 1918 r., walką z hitlerowskimi Niemcami w latach 1944 – 1945 oraz działalnością NSZZ „Solidarność” w naszym regionie. Perfekcyjnie wykonały również zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, żołnierskiej musztry oraz składania i rozkładania karabinu AK 47. Grę miejską zorganizowali nauczyciele historii III LO w Rzeszowie we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Opiekunem drużyny był p. M. Świętoń.

01

Czytaj więcej: I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

Wyniki zawodów

6

Długo czekaliśmy, ale są wyniki Szkolnej Korespondencyjnej Ligii Lekkoatletycznej. Zawody w ramach Licealiady odbyły się na stadionie Resovii 27.09.2018. Udział wzięło 17 uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Startowali w różnych dyscyplinach:biegach na 100m, 200m, 400m, 800m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem.
Największy sukces osiągnęła w skoku wzwyż Wiktoria Skiba z klasy 1b zajmując I miejsce. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Jachym z klasy 2b. W rzucie oszczepem Andżelika Lasota z klasy 2e zajęła 3 miejsce. W skoku w dal Arkadiusz Kościółek z kl. 2c zajął 7 miejsce, w biegu na 800m Jakub Liszka z kl.1d 5 miejsce, Jakub Kłodowski z kl. 1b 7 miejsce.
W zawodach wystartowali:
Sandra Wilk klasa 1b
Wioletta Bubek klasa 1b
Izabela Lisowicz klasa 1b
Laura Róg klasa 1f
Kamila Pisarek klasa 1f
Ewelina Nowak 1b
Martyna Kiełboń klasa 1d
Natalia Wisz klasa 2e

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Opiekun prof. I. Palczak

Więcej zdjęć poniżej.

Czytaj więcej: Wyniki zawodów

Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

fundusz

Dominik Hajder, kl. 3 b został przyjęty do grona stypendystów Programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2018/2019! Fundusz będzie wspierał rozwój zainteresowań i uzdolnień Dominika, umożliwiając mu nieodpłatny udział w organizowanych zajęciach oraz zapraszając na koncerty i wystawy.

Przyjęcie do grona stypendystów Funduszu jest ogromnym wyróżnieniem!


Bardzo serdecznie gratulujemy!

Nagroda za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl

teatr550

W dniach 25-27 czerwca grupa "Hundred Monkeys" uczestniczyła w IX ogólnopolskim festiwalu MOST w Gdańsku. Wystawiała tam po raz kolejny spektakl "Ostatni." (Angielski tytuł "the Perfect Circe"). Uczniowie naszej szkoły otrzymali tam nagrodę za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl.

W skład grupy wchodzą:
Piotr Książek (autor scenariusza)
Monika Chmiel, Maja Piołunkowska, Piotr Kalka, Diana Zabiegła, Bartosz Zawora, Jagoda Wacnik, Ania Kuszarecka, Martyna Szypuła, Filip Gierlach, Karol Żukowicz, Kacper Karyś, Agnieszka Tumm, Julia Nowak, Milena Barszczowska, Julia Michoń, Kaja Mucha

Laureat 6. miejsca konkursu GREAT POLES

kozik

 

Miło nam poinformować, że
Mateusz Kozikowski z klasy 1c

został laureatem

Ogólnopolskiego Konkursu GREAT POLES 2018,
zdobywając 6. miejsce.

Konkurs GREAT POLES jest organizowany przez British Alumni Society, Young Talent Management i Oxford University Press. Nagroda polega na współpracy z zespołem redakcyjnym Oxford University Press w Oxfordzie nad przygotowaniem tekstu o Rudolfie Weiglu, nadesłanego w konkursie, do publikacji w jednym z komponentów nowego kursu dla polskich szkół ponadpodstawowych. Mateusz otrzymał również nagrody rzeczowe od wydawnictwa OUP.

Opiekun: B.Ćwik

Laureaci w konkursie "Sprzączki i guziki z orzełkiem..."

Miło nam poinformować, że w 9 edycji konkursu IPN "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" laureatami I stopnia zostali Lidia Bieniarz i Kamila Kuśnierz z klasy II f opiekunem jest prof. Daniel Betleja (praca o Mieczysławie Samołyku) oraz Zuzanna Bieleń z kl. 1a i Szymon Szurlej z kl. 1b opiekunem jest prof. Katarzyna Milcarek-Mróz (praca o Henryku Szurleju). Zadaniem uczniów było opracować kartkę z albumu dotyczącą ofiary zbrodni katyńskiej. Nagrodą dla laureatów pierwszego stopnia jest wyjazd edukacyjny na Litwę i Łotwę.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom!

Turniej Debat Historycznych IPN

Nasza drużyna debatancka w składzie: Tymon Kosiorowski, Marcin Mazur, Matusz Ochab z kl. 1a, Szymon Szurlej z kl. 1b oraz Antonina Kaweńska z kl. 3a zajęli V Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który odbył się w dniach 12-13. 06. 2018 w Warszawie. W turnieju brały udział najlepsze drużyny ze wszystkich województw polskich.
Opiekunem uczniów jest prof. K. Milcarek-Mróz.
Serdecznie gratulujemy.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.