MOTTO TYGODNIA 
Optimum medicamentum quies est.
"Najlepszym lekarstwem jest spokój."
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

I miejsce w konkursie LOP "Mój las"

lop

Z przyjemnością informujemy, że Sandra Ziemlińska z 1dg zajęła I miejsce w konkursie "Mój las" organizowanym przez LOP.

Praca uczennicy zakwalifikowana została do konkursu na szczeblu centralnym w Warszawie. Gratulujemy i zachęcamy innych do udziału w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez LOP.

Opiekunką uczennicy jest prof. Ewa Świdrak

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

olmpiada wiedzy o med

Miło nam poinformować, że do II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach zakwalifikowali się: Zuzanna Bąk z klasy 1bg, Michalina KrokMarcelina Solarz z klasy 2b oraz Szymon Szurlej z klasy 3b.

Serdecznnie gratulujemy!

Wyniki eliminacji z olimpiad z historii i wos

Zakończyły się eliminacje szkolne olimpiad historycznych i społeczno -  prawnych.  Do zawodów okręgowych i centralnych awansowali uczniowie naszej szkoły w następujących olimpiadach:

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Szymon Szurlej (3b), Lidia Tyrka (3a),  Katarzyna Kiebała (2b), Dominika Kontek (2a) i Aleksandra Lęcznar (2b). Opiekunami uczniów są prof. Tadeusz Ochenduszko i prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Iga Karasińska (3b), Szymon Szurlej (3b) i Karolina Ożóg (3a). Opiekunami uczniów są prof. Piotr Wanat i prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego do etapu rejonowego zakwalifikowała się Katarzyna Kiebała (2b). Opiekunem jest prof. Tadeusz Ochenduszko.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się Karolina Ożóg (3a), Joanna Madera (3a) i Katarzyna Kiebała (2b).  Do etapu centralnego awansowała Katarzyna Kiebała (2b).Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Solidarności  do etapu okręgowego zakwalifikowali się : Korneliusz Kozak (2a) i Sylwia Bastrzyk (2a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie do etapu okręgowego zakwalifikował się Michał Czarnik (3a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP do etapu okręgowego zakwalifikowała  się Karolina Ożóg (3a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej do etapu okręgowego, a następnie centralnego zakwalifikowała się Karolina Ożóg (3a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się:  Szymon Szurlej (3b), Nikodem Terlecki (3b), Katarzyna Kiebała (2b) i Tymon Kosiorowski (3a). Opiekunami olimpijczyków są prof. Tadeusz Ochenduszko i prof. Wojciech Pietryka

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Społeczeństwie do etapu okręgowego zakwalifikował się Karol Hodur (2d). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka

Zwycięstwo w konkursie #cojaczytam

2

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali Grand Prix II edycji ogólopolskiego konkursu #COJACZYTAM!  zorganizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MEN i Polskiej Izby Książki.

Jury konkursu jednogłośnie nagrodziło naszych uczniów „za najlepiej zaplanowaną i przeprowadzoną akcję promującą czytelnictwo. Drużyna wykazała się profesjonalizmem w organizacji i realizacji przedsięwzięcia.”

W ramach  kampanii CzytaMY!  Julia  Wiater,  Emilia  Wieczorek i Bartosz Łapkowski  z klasy 1 ag oraz Aleksadra Hałoń z klasy 1 dg zorganizowali lekcje i konkursy dla  uczniów trzech rzeszowskich szkół podstawowych nr 12, 21 i 31,  prowadzili  własny  kanał  na  Youtubie,  akcję bookcrossingu w I LO, nagrania  w  Radiu  Eska  Rzeszów  oraz  w Polskim Radiu Rzeszów, a także stworzyli liczne relacje na Instagramie (@__czytamy__).

Opiekunem zwycięskiej drużyny była pani prof. Agnieszka Jurczak.

Zwycięskiej drużynie i pani profesor serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji dostępne na stronie:

konkurs #cojaczytam

a filmy zwycięskiej drużyny na stronie:

filmy promujące czytelnictwo

Laureat Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora

plakat1aplakat2aBartosz Rułka, jako Laureat I Nagrody ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 16. sam na scenie Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, otrzymał - bardzo prestiżowe - zaproszenie Wiesława Gerasa do udziału w 34. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu.

Wystąpić na scenie w towarzystwie profesjonalistów, to wyjątkowe wyróżnienie dla tak młodej osoby z teatru amatorskiego, za które należą się Bartkowi bardzo, bardzo serdeczne gratulacje i słowa uznania.

Gratulujemy!

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowały się następujące osoby z kl.3a:

Tymon Kosiorowski, Lidia Tyrka, Oliwia Starzec oraz Magdalena Bielecka.

Etap okręgowy odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17.01.2020.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunem uczniów jest prof. Katarzyna Milcarek-Mróz

Konkurs Wiedzy Antycznej 3 drużyny w II etapie

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej zakwalifikowały się drużyny w składzie:

1. Tymon Kosiorowski 3a, Szymon Szurej, Nikodem Terlecki kl. 3b,

2. Katarzyna Kiebała, Kaja Szymańska, Aleksandra Lęcznar z kl. 2b

3. Kornelia Wilk, Aleksander Oleszek, Edyta Lemiech z kl. 1a

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunem drużyn jest prof. Katarzyna Milcarek-Mróz

PÓŁFINAŁ KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 18 GRUDNIA 2019r. (ŚRODA)
O GODZ. 10.00 W VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RZESZOWIE (AULA).

Uczniowie przyjęci do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci !!!

To wielki sukces Katarzyny Kiebały i Tymona Kosiorowskiego !

Spotkanie inauguracyjne będzie miało miejsce 26.10.2019 r., uroczystość odbędzie się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w  Warszawie. Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom i ich Rodzicom!

Katarzyna Kiebała jest uczennicą klasy 2 b. W roku szkolnym 2018 / 2019 uzyskała tytuły:
1. tytuł finalistki XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego pod opieką p. prof. Małgorzaty Byszuk
2. tytuł finalistki XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej pod opieką p. pedagog Doroty Rakocy
3. drużynowo V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych pod opieką p. prof. Katarzyny Milcarek – Mróz.
Talent aktorski Kasi mogliśmy poznać w spektaklu uczniów kl. 2 b „Co ludzie powiedzą”.
Uczennica pod opieką wychowawczą p. prof. Beaty Ostasz.

Tymon Kosiorowski jest uczniem klasy 3 a. W roku szkolnym 2018 / 2019 uzyskał tytuły:
1. tytuł finalisty IV Olimpiady Wiedzy Historycznej pod opieką p. prof. Tadeusza Ochenduszki
2. tytuł finalisty XLV Olimpiady Historycznej pod opieką p. prof. Tadeusza Ochenduszki 
3. drużynowo V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych pod opieką p. prof. Katarzyny Milcarek – Mróz.
Talent redaktorski Tymona mogliśmy poznać czytając Dział Historyczny Gazety Szkolnej.
Uczeń pod opieką wychowawczą p. prof. Mariusza Wisza.

Opiekę nad rekomendowaniem uczniów do Funduszu pełni od początku p. pedagog Dorota Rakocy.

Jest to wielkie wyróżnienie. Fundusz wspiera rozwój zainteresowań uczniów, umożliwiając im udział w wielu bezpłatnych zajęciach i wydarzeniach.

II miejsce i wyróżnienie w konkursie plastycznym o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

W dniu 12 października 2019 r. obradowało jury Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ – TAK ŻYŁEM” zorganizowanego przez Rzeszowską Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w XXXV rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Miło nam poinformować, że laureatką II miejsca została Weronika Borowiec z kl. III a – opiekun prof.K. Milcarek-Mróz, wyróżnienie otrzymała Aleksandra Rułka z kl. I bs – opiekun prof. Ewa Rybka-Oktaba
Nagrody zostaną wręczone w dniu 18 października 2019 r. o godz. 9.30 w Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie. 
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Podkarpacki Kurator Oświaty.
Konkurs został objęty patronatem medialnym przez: TVP Rzeszów, Radio Rzeszów i Radio VIA.

 

Sukces naszej grupy na sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży

W dniach 3-7 września uczniowie naszej szkoły w składzie Maja Międlar, Eryk Dziobak, Weronika Idler, Kuba Liszka, Filip Stachura, Klaudia Gnatowska, Weronika Baran, Kamilca Gancarz oraz Maria Ossolińska pod opieką prof. Magdaleny Janickiej-Rzeszutek uczestniczyli w międzynarodowej sesji Europejskiego Parlamentu Młodych w Trójmieście. Każdy z nich miał możliwość poszerzyć horyzonty na płaszczyźnie kulturowej oraz językowej. Grupa przez 3 dni opracowywała istotne i aktualne problemy istniejące na świecie i w społeczeństwie a także znajdowała na nie rozwiązania oczywiście w języku angielskim. Zwieńczeniem ich pracy było uroczyste przedstawienie efektów i zaprezentowanie rezolucji podczas Zgromadzenia Ogólnego. Warto również wspomnieć, że Weronika Idler, Klaudia Gnatowska, Maja Międlar oraz Filip Stachura uzyskali wyróżnienie w postaci wyjazdu do Mediolanu, Hamburgu i Szwecji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bartosz Rułka - mistrz monodramu

 Laureatem I nagrody ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 16. sam na scenie Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego został Bartosz Rułka z klasy Ib.

Bartek uzyskał też prestiżowe zaproszenie Wiesława Gerasa do udziału w 34. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu oraz nagrodę specjalną Starosty Powiatu Słupskiego ufundowaną ze środków Centrum Edukacji Regionalnej.

Bartek zaprezentował monodram pt. "Pojedynek" na podstawie "Trans-Atlantyku" W. Gombrowicza w reżyserii R. Nowaka.

Serdeczne gratulacje!

Opiekunem Bartka jest p. Małgorzata Byszuk

Czytaj więcej: Bartosz Rułka - mistrz monodramu

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.