MOTTO TYGODNIA

 "Ab alio expectes, alteri quod feceris."
"Co zrobisz drugiemu, oczekuj od niego."
 
Seneka Młodszy

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

Turniej Debat Historycznych IPN w Krakowie

Miło mi poinformować, że w Turnieju Debat Historycznych IPN, który się odbył w Krakowie w dniach 6-7.12.18 nasza drużyna w składzie: Katarzyna Kiebała (kl.1b), Tymon Kosiorowski i Mateusz Ochab (kl.2a) oraz Szymon Szurlej (kl.2b) zajęła V miejsce. Debatanci z Pierwszego pokonali drużyny z Pozania, Gdańska i Wałbrzycha.Niestety ulegli drużynie z Ostrzeszdebaty Krakówowa, która została zwycięzcą całego Turnieju.Nasza drużyna znalazła się wśród najlepszych drużyn z całego kraju i na etapie eliminacyjnym uzyskała jeden z najwyższych wyników.
Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy!

Zawody szkolne III Olimpiady Statystycznej

logo

4 grudnia odbyły się zawody szkolne III Olimpiady Statystycznej. Wystartowało 17 uczniów naszej szkoły.

Do zawodów okreowych zakwalifikowani zostali: Kacper Motyka z klasy 3C, Marek Lechowicz z klasy 3C oraz Damian Dubański z klasy 2C. Opiekunem uczniów jest Wiesław Bać.

Zawody okręgowe odbęda się 9 stycznia 2019 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Zawody szkolne III Olimpiady Statystycznej

Pływanie

pływanie1

26.11.2018 roku uczniowie I Liceum wystartowali w półfinale Wojewódzkim Licealiady w pływaniu. Drużyna chłopców reprezentowana przez: M. Bieńkowski kl. IIc, T. Dominiczak kl. IIc, E. Dziobak kl. Id, M. Bajda kl. Ib, B. Rułka kl. Ib, K. Wcisło Ic zajęła VI miejsce. Druzyna dziewcząt, zdziesiątkowana przez choroby, wystartowała poza konkurencją. Reprezentowały nas N. Żurawska kl. IIId, A. Baran i K. Tomala z kl. IIe, G. Rzewnis kl. IIc, M. Solarz kl. Ib.

Ogromnym sukcesem zakończył się indywidualny start Kacpra Wcisło z klasy Ic. Kacper zajął II miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.
Gratulujemy!
Opiekun I. Palczak

Czytaj więcej: Pływanie

Sukces w Konkursie Recytatorskim

Piękny sukces odniosła uczennica klasy I f, Agnieszka Szadkowska, zajmując I miejsce w kategorii recytacja szkoły średnie w XXVI Dynowskim Konkursie Recytatorskim Dla niepodległej - słowo poetyckie.

Serdeczne gratulacje!

Opiekunką uczennicy jest p. prof. Małgorzata Byszuk

Badminton

badminton2

6 i 7 listopada 2018 roku w Nowej Dębie uczniowie I LO wzięli udział w półfinale wojewódzkim Licealiady w badmintonie drużynowym. Drużyna chłopców w składzie: Sz. Szurlej IIb, M. Głowik IIc, M. Filar IId zajęła V miejsce (na 13 zgłoszonych drużyn). Drużyna dziewcząt w składzie: N. Wojnar IIIb, K. Kosiorowska IIf, S. Bastrzyk Ia zajęła IV miejsce na na 8 zgłoszonych drużyn.
Gratulujemy!
Opiekun I. Palczak

Czytaj więcej: Badminton

Mistrzostwa I LO w badmintonie

badm1

Znamy już mistrzów I Liceum w badmintonie.
30.10.2018 roku w sali gimnastycznej, pierwszy raz w historii I LO rozegrano mistrzostwa szkoły w tej olimpijskiej dyscyplinie. W zawodach wystartowało 11 uczniów klas I, II, III.
Dziewczęta N. Wojnar IIIb, W. Woźniak IIIf, K. Kosiorowska IIf, W. Bubek I, M. Solarz I.

Mistrzynią szkoły została Nina Wojnar z klasy IIIb, pokonując wszystkie zawodniczki.
I wicemistrzynią jest Klaudia Kosiorowska z klasy IIf, a II wicemistrzynią jest Wiktoria Woźniak z klasy IIIf. Wśród chłopców zacięta rywalizacja rozegrała się pomiędzy Szymonem Szurlejem IIb a Michałem Sołkiem z IIIc. Kość IIIc, Marek Głowiak IIc, Szymon Kocemba IId, Maurycy Filar IId.
Mistrzem I LO został Szymon Szurlej z klasy IIb, I wicemistrzem został Maurycy Filar IId, II wicemistrzem został Szymon Kocemba IId.
Organizatorami turnieju było B. Adamonis – Więzik i I. Palczak.
Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej: Mistrzostwa I LO w badmintonie

II etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

Miło mi poinformować, że do Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej zakwalifikowali się Tymon Kosiorowski i Mateusz Ochab z klasy 2a oraz Szymon Szurlej z kl. 2b. II etap konkursu odbędzie się w styczniu 2019 roku w auli VI LO w Rzeszowie. Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Turniej Debat Historycznych IPN w Krakowie

Miło mi poinformować, że do Turniej Debat Historycznych IPN zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Kiebała z kl.1b, Tymon Kosiorowski, Matuesz Ochab z kl.2a oraz Szymon Szurlej z kl.2b. Turniej odbędzie się w Krakowie w dniach 6-7 grudnia 2018. Opiekunem drużyny jest prof. K.Milcarek-Mróz.

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowali się:

Zuzanna Lamers i Kinga Krupa z kl. 3a oraz Aleksander Banaś z kl. 3f. II etap odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 stycznia 2019 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz

LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

1a

W tym roku szkolnym do rozgrywek siatkówki zgłosiło się 16 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po wyjściu z grupy awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami w Rzeszowie. Po zaciętej walce Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

W skład drużyny weszły: kapitan – Nina Wojnar (kl. 3a), Zatońska Olga (3f), Zatorska Gabriela (3e), Zatorska Julia (3e), Kosiorowska Klaudia (2f), Krawiec Anna (1d), Kremer Aleksandra (1d), Słonina Julia (2c), Kwiatkowska Kinga (1c), Bieleń Zuzanna (2a).

Opiekun B. Adamonis-Więzik

Czytaj więcej: LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.