MOTTO TYGODNIA
"Patriam amamus non quia magna
sed quia nostra.
"
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że jest nasza".
Lucius Annaeus Seneca 

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

// SUKCESY SZKOŁY //

Turniej Jednego Wiersza

biesiadaJest nam niezmiernie miło poinformować, że zwyciężczynią Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Biesiady Poetyckiej, została Julia Michoń, uczennica naszego Liceum.

Drugie miejsce zajęła Barbara Ciałowicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana Sobieskiego w Krakowie za wiersz pt. O poetach, miejsce trzecie – Julia Ristowska, również z I LO za utwór Zwłoki artysty. Wyróżnienia zdobyli: Szymon Płuska z III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu za wiersz Usiądź, zapal cygaro i witaj w Maszynie! oraz uczniowie naszej szkoły: Kornelia Sowa za wiersz W domowej niewoliTomasz Woźniak za utwór chodź przeczesz mi włosy.

Poniżej zamieszczamy zwycięski tekst:

***

nie wpuszczę cię do siebie

strasznie u mnie zagracone

nie umiem nic poukładać

dlatego wolę żebyś to ty mnie zaprosił

do siebie

nie zrobię ci remontu 

ale obiecuję że nie zrobię też bałaganu

nawet mnie nie zauważysz

wejdę i schowam się w kącie 

aż zapomnisz i wtedy zniknę

nie zostawię śladu

może coś tylko ukradnę

jakąś drobnostkę

na pamiątkę po tobie

do mojego nieporządku


Przyznano stypendia „Młody inżynier”

inzynierPrezydent Miasta Rzeszowa zatwierdził listę kwalifikacyjną uczniów ubiegających się o stypendia.
24 uczniów naszego liceum otrzymało stypendia w kwocie 300 zł lub 270 zł wypłacanej przez 9 miesięcy. Są to wszyscy uczniowie, w sprawie których wnioski złożyli wychowawcy klas.

Gratulacje!

Stypendia "Nie zagubić talentu"

stypendia

Przyznano stypendia i nagrody pieniężne w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, na posiedzeniu w dniu 7 listopada 2017 r., przyznał naszym uczniom nagrody pieniężne. Otrzymali je absolwenci: Rafał Krajewski i Adrian Woźniak oraz uczeń klasy 3c Sebastian Hec.
Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej: www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl

Gramy też w badmintona

 2

24 i 25 października w Nowej Dębie odbyły się półfinałowe zawody wojewódzkie Licealiady w badmintonie drużynowym. Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Nina Wojnar 2b, Klaudia Kosiorowska 1f, Mariola Gorzynik 2f, zajmując V miejsce oraz chłopcy w składzie: Szymon Szurlej 1b, Marek Głowik 1c, Jakub Hul 3c zajmując 9 miejsce wśród profesjonalistów.
Gratulujemy!
Opiekun p. prof. Iwona Palczak

Czytaj więcej: Gramy też w badmintona

Udział w Rajdzie Rowerowym

1r 9

W dniu 20.09.2017 ośmioro uczniów z klasy II d wzięło udział w Rajdzie Rowerowym pod nazwą "Wiatr we włosach" organizowanym przez MDK w Rzeszowie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – Dzień bez Samochodu.

Rajd ruszył z Al. Wyzwolenia ścieżkami rowerowymi nad Bulwary nad Wisłokiem. Tam odbył się pokaz "Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ". Na zakończenie imprezy wręczono dyplomy za udział.

Uczniowie biorący udział w projekcie: Paluszak Sabina, Opioła Dominika, Knapp Gaja, Jachyra Karina, Nabożny Emilia, Fiuk Izabela, Zając Arkadiusz, Nowak Kacper.

Opiekun: prof. Iwona Palczak

Czytaj więcej: Udział w Rajdzie Rowerowym

Udany start w Licealiadzie

 

20170928 110948

Dnia 29.09.2017 na stadionie "Resovii" w Rzeszowie odbyły się zawody lekkoatletyczne "Licealiady" w ramach szkolnej korespodencji Ligii Lekkoatletycznej. Udział wzięło 19 uczniów naszej szkoły. Z powodzeniem startowali w nastepujących konkurencjach:
dziewczyny - 100 m, 400m, 800m sztafeta 4x100; skok w dal, pchniecie kulą 3 kg,
chłopcy: 100 m, 400m, 1500m; skok w dal, pchnięcie kulą.

Czytaj więcej: Udany start w Licealiadzie

Wyniki konkursu krasomówczego

We wtorek 26.09 odbył się I Podkarpacki Konkurs Krasomówczy organizowany przez naszą szkołę pod patronatem Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie . Jury w składzie: Pan adw. Grzegorz Dąbrowski, adw. Dariusz Żyro i Dyrektor Piotr Wanat wyłoniło zwycięzców;  I miejsce - Gabriela Dąbrowska 500 PLN, II miejsce - Antonina Kaweńska 400PLN, III miejsce - Szymon Szurlej 300PLN. 
Przewodniczący jury mec. Grzegorz Dąbrowski z uznaniem wyrażał się nt. wysokiego poziomu wystąpień uczestników.
Laureatki I i II miejsca wezmą udział w finale I Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Okręgową Izbę Adwokacką. Dziękujemy bardzo za inicjatywę i zaangażowanie przedstawicielom Rady Adwokackiej w Rzeszowie, uczestnikom za udział, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

14 Narodowa Konferencja Selekcyjna EYP Poland

W dniach 31.08-03.09 delegacja naszej szkoły w składzie Alex Banaś, Julia Wrońska, Alicja Nawrocka, Agnieszka Sieczek, Aleksandra Cyran i Inez Brogowska wzięła udział w 14. Narodowej Konferencji Selekcyjnej EYP Poland. Dwie ostatnie wymienione uczennice zostały wyróżnione przez jury i wezmą udział w Narodowej Sesji w Irlandii.

eyp

Dodatkowo w dniach 15-16.09 Inez Brogowska i Kajetan Korszeń wzięli udział w sesji EYP w Lublinie jako moderatorzy komisji.

Opiekunem uczniów jest pani Magdalena Janicka-Rzeszutek.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.