MOTTO TYGODNIA 
Omne ignotum pro magnifico.
"Wszystko, co nieznane, wydaje się wspaniałe."
Publius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

Młodzież I LO wygrała ogólnopolski projekt w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Jak uczniowie I Liceum stworzyli bohatera i wygrali Ogólnopolski Konkurs Projektów

 

ak1Dziesięcioro uczniów z obecnej klasy III b postanowiło na początku 2020 roku wziąć udział w VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Miłosz Bajda, Izabela Bajek, Wioletta Bubek, Katarzyna Kiebała, Jakub Kłodowski (lider grupy i spiritus movens projektu), Jakub Marek, Antoni Ożóg, Katarzyna Pyra, Julia Szcząchor i Kaja Szymańska pod opieką profesora Wojciecha Pietryki stworzyli grupę Posteritas. Wybuch epidemii jednak pozmieniał plany zarówno organizatorów, jak i grupy z naszego liceum. Terminy realizacji zostały zmienione, a realizacja projektu miała odbyć się w całości podczas wakacji. Mimo trudności maju i czerwcu uczniowie opracowali plan projektu „Sprawdzeni”, który miał na celu uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach jakie niesie ze sobą dezinformacja, a w szczególności fake newsy.

Czytaj więcej: Młodzież I LO wygrała ogólnopolski projekt w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Laureaci w konkursie "Kresy-polskie ziemie wschodnie w XX wieku"

Miło mi poifnormować, że w konkursie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (II edycja ogólnopolska) tytułem laureata została wyróżniona drużyna z I LO w Rzeszowie za przygotowanie pracy mulitmedialnej "Postrach".
Drużyna w składzie Katarzyna Kiebała kl. 2b, Tymon Kosiorowski kl. 3a oraz Szymon Szurlej i Nikodem Terlecki z kl. 3b przygotowali słuchowisko na podstawie wspomnień partyzanta AK okręgu samborskiego Władysława Synówki ps. "Postrach".
Opiekunem projektu jest prof. K.Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w dyktandzie

dyktanda

Gratulujemy uczennicy 1cg Gabrieli Rączce zajęcia XII miejsca i zdobycia tytułu LAUREATA w Ogólnopolskim Pierwszym Zdalnym Dyktandzie organizowanym przez portal dynktanda.pl

Uczniowie z I LO czytają i wygrywają!

Przypominamy podsumowanie projektu "CzytaMY" zorganizowanego przez uczniów naszej szkoły: Aleksandrę Hałoń, Julię Wiater, Emilię Wieczorek i Bartosza Łapkowskiego. Projekt zdobył Grand Prix w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu #cojaczytam.

SUKCES W DZIEDZINIE CHEMII!!!

logo 1 300x278

Miło nam poinformować, że w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Janczewska 3c i Weronika Lorenowicz 1cs uzyskały zaszczytny tytuł laureata. Organizatorem tego konkursu jest Uniwersytet Śląski.

W tegorocznej edycji wyróżniona została także nasza szkoła, ponieważ uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie pracujący pod opieką Pani Profesor Ewy Borowskiej-Brzozy są już znani na Śląsku z umiejętności wyhodowania ciekawych i pięknych kryształów.

Serdecznie gratulujemy!

us.edu.pl

 

k2

k1

Nasza drużyna w etapie centralnym konkursu o Kresach

Miło mi poinformować, że do etapu centralnego konkursu IPN Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku zakwalifikowała się drużyna z I LO w składzie:
Katarzyna Kiebała kl. 2b
​ Tymon Kosiorowski kl. 3a
​Szymon Szurlej kl. 3b
​Nikodem Terlecki kl. 3b
opiekun: prof. Katarzyna Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy!

 

Projekt "Katyńczycy z Pierwszego" wyróżniony

W 2020 r. obchodzimy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej – zamordowania przez NKWD polskich jeńców wojennych. Z tej okazji Biuro Edukacji Narodowej IPN zorganizowało konkurs „Ich służba trwa”.

Konkurs był adresowany do osób pełnoletnich – nauczycieli, edukatorów, instruktorów harcerskich i pasjonatów historii, którzy mieli za zadanie indywidualnie lub w zespole dwuosobowym przygotować i przeprowadzić autorski projekt pokazujący, jak wielką stratę poniosło państwo polskie w wyniku zbrodni dokonanej przez sowiecką policję polityczną NKWD na obywatelach Polski w 1940 r.

Miło mi poinformować, że projekt "Katyńczycy z Pierwszego" realizowany w naszej szkole pod kierunkiem prof. K.Milcarek-Mróz i prof. M.Świętonia został wyróżniony i pomysłodawcy uzyskali tytuł laureata konkursu "Ich służba trwa".

Katyńczycy_z_Pierwszego_-_projekt_realizowany_w_I_LO_w_Rzeszowie.pdf

W realizację projektu były zaangażowane m.in.: klasa 1a oraz klub debat I LO.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Sukces w VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

nowoczesny patriotyzmGrupa reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące została zakwalifikowana do Finału Konkursu Projektów Społecznych VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Pomysł przedstawiony przez grupę projektową, otrzyma 1000 zł dofinansowania celowego na realizację swojego projektu.

Opiekunem grupy jest p. prof. Wojciech Pietryka.

Gratulujemy!

Finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

logo olimp ekologicznaMiło nam poinformować, że Katarzyna Kiebała z klasy 2b została finalistką XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

Opiekunką uczennicy jest p. Iwona Piatczyc.

Gratulujemy!

Katyń. Ocalić od zapomnienia

katyń1

27 maja kilkudziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy „Katyń. Ocalić od zapomnienia". Tematyka konkursu dotyczyła jednego z najbardziej bolesnych fragmentów naszej historii – wywiezieniu elity polskiego narodu na wschód i ich wymordowaniu w Katyniu. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania najnowszą historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej, w tym osób związanych z naszym miastem i szkołą. Konkurs wpisuje się w cykl obchodów związanych z 80 rocznicą zbrodni katyńskiej w ramach projektu "Ich służba trwa - Katyńczycy z Pierwszego".

Konkurs został zorganizowany na platformiekahoot1

1. miejsce zajęła Julia Pudło

2. miejsce – Julia Wiater, Emilia Wieczorek i Jakub Pieróg

3. miejsce – Patrycja Brodzik i Bartosz Łapkowski

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs przygotował prof. M. Świętoń.

I Miejsce Sandry Ziemlińskiej

mój las

Miło nam poinformować, że Sandra Ziemlińska uczennica klasy 1dg zdobyła I nagrodę
w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem "Mój las".


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun Ewa Świdrak

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.