MOTTO TYGODNIA 
Patriam amamus non quia magna,
sed quia nostra.
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale ponieważ jest nasza."Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski powiewająca gif
Lucius Annaeus Seneca 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Szlachetna Paczka w I LO!

szlachetna paczkaZapraszamy do włączenia się do akcji Szlachetna Paczka. Klasy 1a i 1f już zbierają prezenty do paczki, zapraszamy do przyłączenia się do nas. W załączniki potrzeby rodzin, które wspomagamy. Jeśli chcesz pomóc i pobawić się w św. Mikołaja - nie zwlekaj masz czas tylko do środy 2.12.15 do 15.00! Podarunki proszę składać w bibliotece szkolnej. Koordynatorem akcji jest Karolina Kowalska z kl.1a, opiekunem p.K.Milcarek-Mróz.

szlachetna-paczka.docx

TRWA AKCJA ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Schowek01W naszej szkole dzisiaj czyli 27 X 2016 roku prowadzona jest zbiórka funduszy na zakup zniczy na cmentarz Łyczakowski we Lwowie. Akcję na Podkarpaciu koordynuje TVP Rzeszów, a jej wielki finał będzie mieć miejsce w dniu dzisiejszym w siedzibie redakcji. W piątek wszystko co uda się zebrać zostanie zawiezione do Lwowa, ale też Strzelczysk, Mościsk i Pnikuta. Co roku właśnie ta akcja łączy Polaków po obu stronach granicy. Znicze zbierane w Polsce, głównie na Podkarpaciu rozstawiają i zapalają Polacy ze Lwowa. To dzięki tysiącom osób, które się w nią włączają lwowskie cmentarze 1 listopada mogą rozbłysnąć tysiącami światełek pamięci. Tak było rok temu, gdy do Lwowa trafiło ponad 50 tysięcy zniczy, w tym 25 tysięcy zebranych na Podkarpaciu. Za każdym razem sprawiają Lwowiakom - głównie tym najstarszym  tak samo wielką radość. Jak mówią - to im pomaga w tym, żeby ciągle być dumnym z tego, że są Polakami.   To także wsparcie finansowe. Polaków we Lwowie jest coraz mniej a znicze kosztują. Wielu nie stać na to, aby kupić ich na tyle dużo, aby można było rozpalić także na grobach bezimiennych i zapomnianych Dzięki akcji to możliwe. A 1 listopada stał się dla Polaków ze Lwowa prawdziwym świętem, kiedy spotykają się właśnie na Łyczakowie - przy zapalaniu zniczy. 

Kiermasz wielkanocny 14.3!!!

caritas logoZapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Caritas - kiermasz wielkanocny 14 marca 2016. Będzie można kupić kartki świąteczne, ozdoby, pisanki, stroiki czy wspaniałe wypieki. Dobrze wykorzystaj swoje kieszonkowe i wspomóż potrzebującą osobę z naszej szkoły.

I.Micał, K.Milcarek-Mróz, ks.P.Kura

Spotkanie wolontariuszy - pomoc dla Gruzji

Pro SPEW środę 22.11.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie wolontariuszy fundacji Pro Spe, która zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci, ubogich i uciekinierów ze strefy wojennej w Gruzji. Wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do wolontariatu serdecznie zapraszam.

K.Milcarek-Mróz

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

caritasSPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy SK Caritas

w poniedziałek 5 marca o godz.11.35 w sali 34

Szczególnie zapraszamy osoby chcące wziąć udział w świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w dniach 9 - 10 marca.

Opiekunowie SK Caritas

Wolontariat i pomoc dla Gruzji!

Pro SPEW środę 11.10.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych działaniem w fundacji Pro Spe, która wspiera dzieci, dorosłych i samotnych na terenie Gruzji. Zapraszamy serdecznie do współpracy. Nazwa PRO SPE oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy. Wszystko co robi Fundacja, jest konsultowane z księżmi Polakami i wolontariuszami pracującymi w Gruzji. Zapraszamy do włączenia się w wolontariat, by nieść nadzieję wszystkim, którym ona jest konieczna.

Więcej informacji na stronie fundacji: http://prospe.org/

K.Milcarek-Mróz

Szlachetna Paczka w 1LO

logo szlachetna paczkaSerdecznie dziękujemy za włączenie się społeczności szkolnej w akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki waszej pomocy rodziny potrzebujące otrzymają wpaniałe prezenty na Święta. Serdecznie dziękujemy za wasze wielkie serca, szczególne podziękowania dla uczniów klasy 1a i 1f, Samorządu Uczniowskiego oraz koordynatora akcji Karoliny Kowalskiej z kl.1a.

szlachetna paczka zdj

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny Caritas 1LO

caritas14 grudnia 2015 w naszym liceum obędzie się Kiermasz Świąteczny orgazniowany przez Caritas I LO na rzecz potrzebującego ucznia naszej szkoły. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne i choinkowe, pierniczki i różne smakołyki. Prosimy o włączenie się do naszej akcji.

Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

II edycja akcji świątecznej pomocy Polakom we Lwowie!zbiórka Lwów Prosimy o ofiarowanie na rzecz naszych krajan produktów takich jak: makaron, kasza, ryż, kawa, mąka, cukier, sól, przyprawy, słodycze, oleje oraz inne artykuły o długim terminie ważności.  

Prosimy o włączenie się do akcji. Przyniesione rzeczy można składać w bibliotece szkolnej do piątku 18.12.2015. Wszystkim, którzy zechcą wspomóc naszych rodaków serdecznie dziękujemy!!! 

Czytaj więcej: Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.