MOTTO TYGODNIA 
Patriam amamus non quia magna,
sed quia nostra.
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale ponieważ jest nasza."Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski powiewająca gif
Lucius Annaeus Seneca 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Iron Maiden " En Vivo"

iron maiden o

 

Już 26 marca pojawi się w sklepach najnowsze, podwójne wydawnictwo DVD Iron Maiden, zatytułowane "En Vivo".
"En Vivo" zostanie wydane przez EMI w postaci Blu-Ray, dwóch krążków DVD, podwójnego zestawu CD, dwóch picture winyli oraz w wersji digital. DVD dostępne będzie również jako 'steel book case', czyli limitowana edycja kolekcjonerska.

Koncert, który znajdzie się na "En Vivo" został zarejestrowany 10 kwietnia 2011 na Estadio Nacional w Santiago w Chile. Zespół, w ramach trasy "Round The World In 66 Days", wystąpił tam przed ponad 50 tys fanów. Obraz uwieczniono przy pomocy 22 kamer HD oraz latającej kamery, filmującej stadion z góry. Za dźwięk w formacie stereo i 5.1 odpowiada Kevin "Caveman" Shirley.

Oprócz ujęć fanów i zespołu, widzowie będą mogli zobaczyć na "En Vivo" nowego, olbrzymiego Eddiego, który został przetransportowany do Ameryki Południowej w specjalnym, ogromnym kontenerze.Drugi krążek DVD zawiera 88 minutowy dokument "Behind The Beast" pokazujący m.in ujęcia zza sceny oraz wywiady z członkami ekipy zespołu. Ponadto znajdzie się tam promocyjne video "Satellite 15…The Final Frontier", video z planu tego teledysku oraz film otwierający koncerty w ramach trasy "The Final Frontier World Tour".

 

 

 

Muzyka: The Doors - Czterdzieści lat minęło...

the doors


W 2011 roku minęło 40 lat od wydania ostatniego albumu legendarnej grupy The Doors z charyzmatycznym Jimem Morrisonem - "L.A. Woman". Z okazji jubileuszu przygotowana została specjalna dwupłytowa edycja dzieła z wcześniej niepublikowaną piosenką! Jest nią "She Smells So Nice"Z okazji jubileuszu wrócono do oryginalnych taśm z nagraniami, a także przekopano archiwa z ówczesnej sesji. Dzięki temu fani poza doskonale znanymi piosenkami ze zremasterowanym dźwiękiem, dostają dzieło wzbogacone o inne wersje znanych kompozycji.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Muzyka: Alicja Janosz

alicja janosz

Alicja Janosz powraca w nowej, dojrzalszej odsłonie! „Vintage” to druga solowa płyta w dorobku wokalistki, wydana po ponad dziewięciu latach od jej zwycięstwa w pierwszej polskiej edycji programu „Idol”. „Vintage" to soulowo-bluessowo-jazzowa mieszanka lekko  osadzona w klimatach lat sześćdziesiątych. We wszystkich jedenastu utworach słychać, że Alicja rozwinęła się muzycznie. Z niezwykłym wyczuciem i gracją oddaje klimat albumu. Tytułowy vintage jest wszędzie – nie tylko w warstwie tekstowo-dźwiękowej, ale również w całej otoczce płyty. Opakowanie, zdjęcia i krążek przypominający małą płytę gramofonową to retro w najczystszej postaci! Wokalistka i jednocześnie autorka tekstów śpiewa o problemach życia codziennego, miłości i trudnościach jakie się z nią wiążą, czyli zazdrości i rozstaniach, a także o nadziei, życzliwości i tolerancji poglądów innych ludzi. Utworem, który szczególnie warto posłuchać, jest bez wątpienia ballada „Zawsze za mało”.

  

  

   

Co w Rz-wie: Trash i death w wykonaniu zespołu Vader !

vader2

Vader, czyli polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu zapasza na oficjalne spotkanie    z zesopłem.

    gdzie: Salon Empik (Galeria Graffica)
    Kategoria: Imprezy okolicznościowe
    kiedy: 17 marca 2012 (sobota)
    start godz: 15:30
    miasto: Rzeszów
    wstęp: wolny
    (Wieczorem Vader zagra koncert w klubie Pod Palmą)

Grupa jest bez wątpienia nieprzeciętnym odkryciem. Muzyka zespołu Vader w początkowym okresie działalności oscylowała wokół speed i heavy metalu inspirowanego dokonaniami grup Judas Priest i Accept. Po 1985 roku za sprawą odnoszącego wówczas największe sukcesy kwartetu Slayer, grupa Vader zwróciła się w stronę thrash,        a następnie death metalu.

Oficjalna strona zespołu Vader: http://www.vader.pl/glowna.html

Czytaj więcej: Co w Rz-wie: Trash i death w wykonaniu zespołu Vader !

Muzyka: Nowa piosenka The Rolling Stones

the rolling_stones
W internecie pojawiła się nowa piosenka The Rolling Stones.

Utwór "No Spare Parts" powstał w 1978 roku w Paryżu i pochodzi z sesji do płyty "Some Girls".
Utwór jak dotąd nie ujrzał światła dziennego, ale wejdzie w skład reedycji krążka, która ukaże się 21 listopada.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.