MOTTO TYGODNIA 
Cum tacent, clamant.
"Kiedy milczą, krzyczą."
M.T.Cicero In Catilinam

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Mistrzostwa Rzeszowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

mistrzostwa

Zapraszamy do udziału w mistrzostwach Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbędą się 6 lutego 2019 (środa) na stoku w Strzyżowie. Zgłoszenia do 31 stycznia u nauczycieli wf-u.
Koszt 25zł + karnety we własnym zakresie.

Aktywna sobota

tylicz

Korzystając z zaproszenia IV LO i firmy Maxisport organizujemy grupę uczniów z I Liceum na sobotni wyjazd narciarsko-snowboardowy. Wyjazd do Tylicza 5 stycznia 2018r. (www.tylicz.ski).
Koszt:60 zł + karnet
Zapisy do 21.12.2019r. wraz z wpłatą u p. prof. I. Palczak.
Zapraszamy!

Mistrzostwa I LO w badmintonie

badm1

Znamy już mistrzów I Liceum w badmintonie.
30.10.2018 roku w sali gimnastycznej, pierwszy raz w historii I LO rozegrano mistrzostwa szkoły w tej olimpijskiej dyscyplinie. W zawodach wystartowało 11 uczniów klas I, II, III.
Dziewczęta N. Wojnar IIIb, W. Woźniak IIIf, K. Kosiorowska IIf, W. Bubek I, M. Solarz I.

Mistrzynią szkoły została Nina Wojnar z klasy IIIb, pokonując wszystkie zawodniczki.
I wicemistrzynią jest Klaudia Kosiorowska z klasy IIf, a II wicemistrzynią jest Wiktoria Woźniak z klasy IIIf. Wśród chłopców zacięta rywalizacja rozegrała się pomiędzy Szymonem Szurlejem IIb a Michałem Sołkiem z IIIc. Kość IIIc, Marek Głowiak IIc, Szymon Kocemba IId, Maurycy Filar IId.
Mistrzem I LO został Szymon Szurlej z klasy IIb, I wicemistrzem został Maurycy Filar IId, II wicemistrzem został Szymon Kocemba IId.
Organizatorami turnieju było B. Adamonis – Więzik i I. Palczak.
Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej: Mistrzostwa I LO w badmintonie

Przełaje

przelaje1

31.10.2018 roku na stadionie stali drużyna I Liceum wzięła udział w indywidualno – drużynowych Biegach Przełajowych Licealiady.

przelaje2

Chłopców reprezentowali J. Kłodowski Ib, J. Liszka Id, B. Rułka Ib, F. Stachura Id. Dziewczęta były reprezentowane przez J. Brydak Id, M. Cyrnek Ia, N. Grabowska Ia, D. Kontek Ia, K. Kowalska Ia, K. Pietraszek Ia.

przelaje3

przelaje4

Opiekun I. Palczak

Integracja, sport i rekreacja w Dębicy

16 marca 2018 roku p. prof. I Palczak i B. Adamonis – Więzik zorganizowały wyjazd na lodowisko do Dębicy. Udział w nim wzięło 48 uczniów z różnych klas I Liceum.

l1 4

 

Wyjazd przyciagnął nie tylko zaawansowanych łyżwiarzy. Można było się także szkolić, co uczynił ks. P. Jamro, który po 10 latach znów stanął na łyżwach. Było dużo radości i śmiechu. Bawiliśmy się świetnie.
Opiekunowie: B. Adamonis- Więzik, I. Palczak, P. Jamro.
Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej: Integracja, sport i rekreacja w Dębicy

Zakończenie sezonu zimowego

BAJECZNE ZAKOŃCZENIE SEZONU ZIMOWEGO NA JAWORZYNIE KRYNICKIEJz1 1

Piątego marca miłośnicy białego szaleństwa z naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzić dzień na stoku Jaworzyny Krynickiej. Piękna słoneczna pogoda, rewelacyjne warunki na trasach i towarzyszący nam dobry humor, stanowiły miły akcent kończący sezon Narciarsko-Snowboardowy.

Organizatorzy i opiekunowie I. Palczak, B. Adamonis-Więzik

Zapraszamy do galerii zdjęć

Czytaj więcej: Zakończenie sezonu zimowego

Wyjazd na lodowisko do Dębicy

Wyjazd na lodowisko do Dębicy w dniu 16.03.2018r.
lodowisko
Zapraszamy uczniów naszej szkoły na wspólny wyjazd do Dębicy na Lodowisko MOSiR w godzinach 10-12. Koszt wyjazdu 25zł (transport 11 zł, wejście na lodowisko 6 zł za 2 godziny, wypożyczenie łyżew 8zł za 2 godziny), w przypadku posiadania własnego sprzętu - 17zł.
Zapisy wraz z wpłatą i zgodą rodziców do 14.03.2018r. u nauczycieli wf.
Zapraszamy

Wspomnienia z Rytra

1

W poniedziałek w drugim tygodniu ferii, grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani profesor Palczak oraz Pana profesora Kędzierskiego wyjechała na zasłużony wypoczynek do Rytra. Każdego dnia wyjazdu  aktywnie spędzaliśmy czas, nie marnując go na lenistwo. Pierwszego dnia zażywaliśmy relaksu na stoku narciarskim w Kluszkowcach, przez trzy kolejne na stoku Wierchomla Dwie Doliny, natomiast ostatni spędziliśmy na Jaworzynie Krynickiej. Dodatkowo mieliśmy możliwość skorzystania z oferty basenu “Perła Południa”, a atrakcją ostatniego wieczoru był kulig na kołach oraz ognisko. Świetnie się bawiliśmy oraz zyskaliśmy mnóstwo przyjemnych wspomnień.
Dziękujemy!

Anna Król, kl. 2A

Zdjęcia

Czytaj więcej: Wspomnienia z Rytra

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.