Archiwum wiadomości

office365info

Kasia Kuter wicemistrzynią Rzeszowa w Narciarstwie Alpejskim

IMG 20200225 WA0000

20 lutego 2020 roku na stoku Magury Małastowskiej odbyły się XI Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Ogromnym sukcesem zakończył się start Katarzyny Kuter z klasy 1cs, która została wiecmistrzynią Rzeszowa w narciarstwie alpejskim zajmując III miejsce w rywalizacji dziewcząt.

Opiekun grupy
Iwona Palczak

Finał zawodów Licealiady w pływaniu

12.02.2020 roku w Dębicy odbyły się finałowe zawody Licealiady w pływaniu sztafetowym 6x50 stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt w składzie: Kinga Tomala 3e, Aleksandra Baran 3e, Gabriela Rzewnis 3c, Natalia Rozner 1cg, Julia Kocik 1es, Kornelia Wilk 1cg, Karolina Kapusta 1ag  zajęła VII miejsce w województwie na 12 finałowych drużyn. W kwalifikacjach półfinałowych wystartowały 63 drużyny z województwa podkarpackiego.

Gratulujemy

WhatsApp Image 2020 02 25 at 14.08.28

WhatsApp Image 2020 02 25 at 14.09.44

Koszykarskie Walentynki w I LO

W dniu 14.02.2020r. reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły, rozegrała mecz pokazowy w koszykówce. Spotkanie to było jedną z atrakcji, które zaplanowano w Dniu Zakochanych. Mecz rozegrany w miłej sportowej atmosferze, dostarczył dużo emocji, zwrotów akcji oraz celnych rzutów za 3 pkt.(16). To pierwsze historyczne spotkanie po rozegraniu czterech kwart, zakończyło się remisowo 67:67. O wygranej decydowały rzuty z połowy boiska. Wygrali chłopcy a zwycięski rzut oddał St. Babiarz. Punkty zdobyli dla dziewcząt: Aleksandra Wilk 1as 28, Aleksandra Noworól 1fs 23, Emilia Konieczny 1ds 10, Ilona Syzdek 1cs 4, Anna Nawrot 1bg 2. Dla chłopców: Michał Smoczeński 1cg 21, Oliwier Puzio 1cg 18, Barnaba Borówka 1dg 13, Sebastian Sowa 1cg 6, Stanisław Babiarz 1dg 6 i Krzysztof Bira 1ag 3.

Wszystkim uczestnikom walentynkowego spotkania serdecznie dziękujemy.
Opiekunami zespołów byli M. Kędzierski (chł.) i B. Pliś (dz.).
Foto M. Wisz.

Zdjęcie grupowe walentynkowego spotkania w koszykówce.

1

Stoją od lewej: B. Borówka 1dg, S. Sowa 1cg, M. Smoczeński 1cg, K. Bira 1ag, O. Puzio 1cg, A. Wilk 1as, A. Nawrot 1bg, E. Konieczny 1ds. klęczą od lewej: St. Babiarz 1dg, I. Syzdek 1cs, A. Noworól 1fs.

Czytaj więcej: Koszykarskie  Walentynki w I LO

Marcin Jachym mistrzem Polski

marcin1

Fantastycznie spisali się lekkoatleci CWKS Resovii Rzeszów podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu zdobywając łącznie 5 medali (3 złote) i zajmując drugie miejsce w Polsce, na końcowej klasyfikacji medalowej. Wśród uhonorowanych złotymi medalami znalazł się uczeń naszej szkoły - Marcin Jachym, z klasy 3b. Marcin w konkursie skoku wzwyż zdominował konkurencję, poprawiając 4-krotnie swój rekord życiowy (203cm, 206cm, 208cm) oraz skacząc wszystkie wysokości w pierwszych próbach. Zakończył rywalizację zaliczając (jako jedyny z zawodników) wysokość 2.10m. W drugim podejściu został mistrzem Polski juniorów.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Marcin Jachym mistrzem Polski

Pilne - WYJAZD NA ZAWODY

Program Mistrzostw Rzeszowa Szkół Ponadpodstawowych w Narciarstwie 20.02.2020:
6.50 - wyjazd do Małastowa (parking przy Hali Podpromie)
około 16.00 - planowany powrót do Rzeszowa

Prosimy o pilne zgłoszenie się do nauczycieli wychowania fizycznego!

Wszyscy uczestnicy zawodów zobowiązani są do dostarczenia zgody rodziców oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do nauczycieli wychowania fizycznego do 19.02.2020.

Uwaga uczniowie I LO - ZAWODY SPORTOWE

narty

Zpraszamy uczniów I Liceum do udziału w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Narciarstwie alpejskim i Snowboardzie.
Zawody odbędą się 20 lutego 2020 na stoku Magury Małastowskiej lub w Ustrzykach Dolnych (w zależności od pogody). Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są do dnia 14 lutego (piątek) u nauczycieli wychowania fizycznego. Koszt udziału w zawodach wynosi 25 złoych. Karnet we własnym zakresie około 50-55zł. Z powodów organizacyjnych zaniteresowanych udziałem proszę o jak najszybszy kontakt z nauczycielami.

Zawody organizuje UKS Foxball przy II LO.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych zawody mogą zostać przełożone lub odwołane.

KOSZYKARSKI "DWUTAKT" w I LO

zdjęcie

W dniach 5 i 6 grudnia 2019r. odbyły się finały miejskie "Licealiady" w koszykówce dziewcząt i chłopców. Z przyjemnością informujemy, że obie reprezentacje osiągnęły znaczące sukcesy. Drużyna dziewcząt wygrała swoją grupę. Walcząc o mistrzostwo Miasta Rzeszowa, pokonała zespół ze szkoły LO-JPII, a w decydującym spotkaniu, przegrała minimalnie z V LO zajmując II miejsce. Szkołę reprezentowały: E. Konieczny 1as, A. Wilk 1as, I. Syzdek 1as, A. Noworól 1fs, A. Nawrot 1bg, J. Małek 1es, O. Lipiński 2f i G. Kuśnierz 2c.
Opiekunem zespołu jest B. Pliś.

Czytaj więcej: KOSZYKARSKI "DWUTAKT" w I LO

Sukcesy w zawodach Licealiady w Pływaniu

3

10.12.2019 w Kolbuszowej odbyły się półfinały Wojewódzkie Licealiady w Pływaniu. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: K. Tomala kl. 3e, A. Baran kl. 3e, K. Wilk 1ag, K. Kapusta kl. 1ag, N. Rozner kl. 1cg, J. Kocik kl. 1es, M. Gazda kl. 1dg. Zajęły III miejsce w sztafecie 6x50 m. 4

Drużyna chłopców w składzie: T. Dominiczak kl. 3c, M. Kozikowski kl. 3c, K. Wcisło kl. 2c, B. Rułka kl. 2b, M. Bojda kl. 2b, S. Babiarz 1kl. dg, M. Lubera kl. 1cs, zajęła miejsce VI w pływaniu sztafetowym 6x50.
Indywidualnie Karolina Kapsta z klasy 1ag zajęła I miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie siie w lutym 2020 roku. Również indywidualnie, II miejsce zajął Kacper Wcisło z klacy 2c na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.