MOTTO TYGODNIA 
Patriam amamus non quia magna,
sed quia nostra.
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale ponieważ jest nasza."Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski powiewająca gif
Lucius Annaeus Seneca 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

rajd1

7. października, roku pańskiego 2016 na Dworcu Głównym w Rzeszowie dało się zaobserwować zaspany, acz całkiem radosny tłum ludzi. Ci najbardziej podekscytowani byli na miejscu już od wpół do siódmej; sama ekscytacja wynikała z faktu iż dzień ten był pierwszym z trzydniowego rajdu w Beskid Niski, zorganizowany przy współpracy z kołem PTTK. Uczniom 1 LO, których pod swoje skrzydła wzięli niezastąpieni profesorowie Wiesław Bać i Wacław Wałach, towarzyszyły jeszcze trzy inne szkoły – 2 i 3 LO oraz 8 Gimnazjum.

Czytaj więcej: Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

Zapraszamy na Rajd Górski

Nie siedź w domu, chodź w góry!

Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”

 rajd

Szkolne Koło PTTK zaprasza w dniach 4-6.10.2019r. na 55 Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”.

Wędrować będziemy po pięknych okolicach Komańczy i Rzepedzi.

Koszt rajdu 170zł (członkowie PTTK - 150 zł). Cena obejmuje: przejazd, 2 noclegi oraz wyżywienie (śniadania + obiadokolacje).

Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do profesorów Wacława Wałacha lub Marcina Świętonia.

Jesień w Bieszczadach

rajd01

Zgodnie z prognozami pogody w ostatnie dni października 2012 r. mieliśmy w województwie podkarpackim przywitać pierwszy w tym roku śnieg. Organizator rajdu – p. Wacław Wałach, opiekun szkolnego koła PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, martwił się czy pogoda nie zniechęci uczniów. Okazało się, że w piątkowy poranek 26 października na parkingu przed halą Podpromie zjawili się wszyscy zapisani uczestnicy rajdu – 21 osób. Rolę opiekunów, oprócz p. Wałacha, pełnili p. Wiesław Bać i ks. Tomasz Nowak. Cel podróży – Bieszczady i Góry Słonne.

Czytaj więcej: Jesień w Bieszczadach

Rajd Matura 2012

rajd1a

więcej foto

W dniach 19 - 20.04 2012 szkolne koło PTTK przy naszym liceum zorganizowało kolejny rajd "Matura". Łącząc się w bólu z naszymi kolegami przygotowującymi się do egzaminu dojrzałości, wyruszyliśmy na szlaki Magurskiego Parku Narodowego. Po zwiedzeniu pustelni św. Jana z Dukli przeszliśmy trasę Chyrowa- Desznica, gdzie zatrzymaliśmy sie na nocleg u gościnnego księdza Józefa. Następnego dnia, trochę niewyspani po nocy spędzonej na śpiewaniu przy ognisku, przeszliśmy trasą z Mrukowej do Folusza, gdzie przy pysznym pstrągu zakończyliśmy wędrówkę. Opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Tomasz, "suchary" opowiadał profesor Bać, a próbował nie zgubić siebie i innych profesor Wałach.

Do zobaczenia na szlaku jesienią!
Wacław Wałach

Turlanie na sianie

... czyli XLVII rajd górski „Jesień w Beskidzie Niskim”
red. Adrianna Szakalicka 

rajd10Niektórzy z nas dość sceptycznie podchodzili do wyjazdu z PTTK-u. Sądzili, że ciągłe maszerowanie po górach, czy przygotowywanie własnych posiłków nie jest atrakcyjną formą spędzania czasu i jechali jedynie po to, by uniknąć lekcji. Nie wiedzieli jak bardzo się mylili.

Czytaj więcej: Turlanie na sianie

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.