Katyń. Ocalić od zapomnienia

katyń1

27 maja kilkudziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy „Katyń. Ocalić od zapomnienia". Tematyka konkursu dotyczyła jednego z najbardziej bolesnych fragmentów naszej historii – wywiezieniu elity polskiego narodu na wschód i ich wymordowaniu w Katyniu. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania najnowszą historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej, w tym osób związanych z naszym miastem i szkołą. Konkurs wpisuje się w cykl obchodów związanych z 80 rocznicą zbrodni katyńskiej w ramach projektu "Ich służba trwa - Katyńczycy z Pierwszego".

Konkurs został zorganizowany na platformiekahoot1

1. miejsce zajęła Julia Pudło

2. miejsce – Julia Wiater, Emilia Wieczorek i Jakub Pieróg

3. miejsce – Patrycja Brodzik i Bartosz Łapkowski

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs przygotował prof. M. Świętoń.