MOTTO TYGODNIA 
Optimum medicamentum quies est.
"Najlepszym lekarstwem jest spokój."
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Katyń. Ocalić od zapomnienia

katyń1

27 maja kilkudziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy „Katyń. Ocalić od zapomnienia". Tematyka konkursu dotyczyła jednego z najbardziej bolesnych fragmentów naszej historii – wywiezieniu elity polskiego narodu na wschód i ich wymordowaniu w Katyniu. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania najnowszą historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej, w tym osób związanych z naszym miastem i szkołą. Konkurs wpisuje się w cykl obchodów związanych z 80 rocznicą zbrodni katyńskiej w ramach projektu "Ich służba trwa - Katyńczycy z Pierwszego".

Konkurs został zorganizowany na platformiekahoot1

1. miejsce zajęła Julia Pudło

2. miejsce – Julia Wiater, Emilia Wieczorek i Jakub Pieróg

3. miejsce – Patrycja Brodzik i Bartosz Łapkowski

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs przygotował prof. M. Świętoń.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.