MOTTO TYGODNIA 
Cum tacent, clamant.
"Kiedy milczą, krzyczą."
M.T.Cicero In Catilinam

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Relacja z pobytu w Satu Mare /Rumunia/

grupa

W dniach 7-10. 11. 2019r. uczniowie I LO: Oliwier Puzio 1cg, Michał Smoczeński 1cg, Barnaba Borówka 1dg, Łukasz Mnich 1dg, Czyrek Mikołaj 3d, Szubart Piuotr III LO, brali udział w wymianie międzynarodowej z rumuńską szkołą Colegiul National " MIHAI EMINESKU " w Satu Mare. Celem wymiany była rewizyta uczniów naszej szkoły (uczniowie rumuńscy odwiedzili nas 27- 30.04.2018r) i udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki chłopców z okazji 100 lecia szkoły. W/w wymienionym wyjeździe uczestniczyli również uczennice i uczniowie V LO w Rzeszowie, którzy odpowiedzialni byli za oprawę artystyczną. Młodzież przygotowała układy taneczno - akrobatyczne, które zaprezentowali w trakcie wszystkich spotkań (podobnie jak w NBA).

1 9
Uczniowie obu szkół zakwaterowni byli u rodzin rumuńskich, dzięki temu mogli bliżej poznać kulturę i tradycje tego regionu Rumunii, doskonaląc również języki obce. W drugim dniu wizyty zostaliśmy zaproszeni do Ratusza, gdzie spotkaliśmy się z Męrem miasta Satu Mare i Dyrektorem Colegiul Nationale. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne, gdzie przybliżono nam historię narodu rumuńskiego.
W godzinach popołudniowych rozpoczęły się rozgrywki. W turnieju uczestniczyło cztery zespoły. Graliśmy systemem " każdy z każdym". Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu, przegraliśmy kilkoma punktami.
W trzecim dniu od godzin rannych kontynuowane były rozgrywki sportowe. Wygraliśmy zdecydownie. Po południu zwiedzaliśmy regionalny skansen, połączony z degustacją potraw. W ostatnim dniu pobytu rozegrano finałowe spotkania. W meczu o drugie miejsce pewnie pokonaliśmy gospodarza turnieju (Colegiul National " MIHAI EMINESKU". Na zakończenie turnieju rozdano puchary, upominki i pamiątkowe medale.
Cały pobyt odbył się w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do Rzeszowa.
Opiekunami wyjazdu byli: Adrianna Wanic i Bogdan Pliś.

 31 1321 121 111 101 1

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.