MOTTO TYGODNIA 
Patriam amamus non quia magna,
sed quia nostra.
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale ponieważ jest nasza."Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski powiewająca gif
Lucius Annaeus Seneca 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Relacja z pobytu grupy Colegium National z Satu Mare

Relacja z pobytu grupy Colegium National „Mihai Eminescu” Satu Mare (Rumunia) w ramach międzynarodowej wymiany szkół.

1 11

Ekipa z Satu Mare przed pomnikiem ks. St. Konarskiego

W dniu 27 kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły delegację Colegium National z Satu Mare. Jest to jedna z najstarszych szkół średnich w Rumunii, złożona w 1634r. Trzon delegacji stanowili: reprezentacja szkoły w koszykówkę chłopców i zespół cheerleader na czele z liderem grupy dr Gheorghe Popadan, trenerem w/w zespołów.

1 10

Delegacja z Satu Marei grono I LO

Pobyt w naszej szkole rozpoczął się wspólnym spotkaniem z przedstawicielami grona pedagogicznego i Pana Dyrektora, który gorąco i serdecznie powitał gości z Rumunii. Przedstawił w skrócie historię, osiągnięcia oraz plany na przyszłość zapraszając w roku przyszłym do wzięcia udziału w Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych.

1 1
Cheerlederki z Satu Mare

1 13

P. E. Borowska - Brzoza i B. Domut

 

1 2

Powitanie delegacji z Satu Mare w I LO

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Następnie goście zwiedzili szkołę i kościół Świętego Krzyża, a w godzinach popołudniowych  Muzeum – Zamek w Łańcucie.

1 3
Spotkanie integracyjne, grono I i V LO

Pierwszy dzień pobytu delegacji rumuńskiej zakończyło spotkanie towarzyskie w hotelu „Korona” z udziałem przedstawicieli dyrekcji i grona I LO i V LO z opiekunami Colegium National z Satu Mare. Pozostałe dwa dni pobytu wypełnione były rozgrywkami sportowymi.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.